Bank Spółdzielczy w Raciborzu - Bank Spółdzielczy Twoim Bankiem


Aktualności arrow Aktualności
Aktualności
Nowe zagrożenie malware PDF Drukuj
11.08.2016
Szanowni Państwo,

Informujemy o pojawieniu się nowego zagrożenia tzw. malware (Nymaim).
 
Malware Nymaim jest bardzo groźnym, złośliwym oprogramowaniem. Za jego pośrednictwem przestępcy mogą min. modyfikować treść stron bankowości internetowej na zarażonym komputerze użytkownika, skłaniając go do wykonania przelewu na swoje konto. Oprogramowanie instaluje się poprzez załączniki w wiadomościach e-mail na komputerze klienta oraz blokuje połączenie ze stroną bankowości internetowej Banku. Klient przekierowywany jest na fałszywą stronę, wyglądającą identycznie jak prawdziwa strona Banku. Następnie po podaniu loginu i klucza klient proszony jest o ponowne podanie klucza. Tym samym klient zdradza przestępcom dane logowania oraz dane potrzebne do wykonania przelewu.


Prosimy o wzmożoną czujność podczas korzystania z bankowości internetowej. Prosimy także stosować się do podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z bankowości internetowej.

 
Jednocześnie przypominamy, że w sytuacji, gdyby doszło do nieuprawnionych przelewów z Państwa rachunku/ów, należy niezwłocznie skontaktować się z Bankiem.
 
Bank Spółdzielczy w Raciborzu sponsorem sztafetowej pielgrzymki do Rzymu PDF Drukuj

Profesjonalizm biegaczy, pozytywna energia i wsparcie sponsorów, w tym Banku Spółdzielczego w Raciborzu pomogło zrealizować niezwykłą sztafetową pielgrzymkę biegową z Kietrza do Rzymu.

Image 

Czytaj całość…
 
Nowe regulacje dotyczące tzw. "rachunków uśpionych" oraz dyspozycji na wypadek śmierci PDF Drukuj
01.07.2016
Szanowni Państwo,
 
W dniem 1 lipca 2016r. weszła w życie nowelizacja Prawa bankowego oraz ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych (ustawa z dnia 9 października 2015 r. o zmianie ustawy – Prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw).
Ustawa o której mowa: 
1. reguluje problematykę rachunków nieaktywnych ( tzw. rachunków uśpionych); 
2. określa wpływ śmierci Posiadacza rachunku na zawartą umowę rachunku;
3. ułatwia dostęp do informacji o rachunkach spadkobiercom i zapisobiorcom ich Posiadacza, a w konsekwencji ogranicza problemy następców prawnych z wypłatą należnych im z tytułu spadkobrania środków pieniężnych, a także wprowadzenie stosownych narzędzi w tym zakresie.
Czytaj całość…
 
Konkurs TalentowiSKO roztrzygnięty PDF Drukuj

To już trzeci raz z rzędu jak laureatem  ogólnopolskiego konkursu  edukacyjnego TalentowiSKO  zostaje uczeń szkoły ponadgimnazjalnej pod patronatem Banku Spółdzielczego w Raciborzu.

Tegorocznym zdobywcą II miejsca na szczeblu regionalnym (wojewódzkim) został Grzegorz Swoboda uczęszczający do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu (Ekonomik). Jego biznes plan na uruchomienie sklepu zajmującego się sprzedażą gier planszowych oraz wszelkich akcesoriów potrzebnych do poszerzenia kolekcji, został zauważony i doceniony.

Image


Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 67 - 77 z 176
Rozmiar: + - normalny

MENU

IBAN / SWIFT

Zastrzegam.pl

DZ

BFG

Zakupy-Planet Plus

   

TalentowiSKO

Kartosfera

 

Data i czas

Logowanie eBO

Split Payment

 

JPK_VAT

e- Składka ZUS

Konto Przyjazne© 2019 Bank Spółdzielczy w Raciborzu - Bank Spółdzielczy Twoim Bankiem