Bank Spółdzielczy w Raciborzu - Bank Spółdzielczy Twoim Bankiem


Aktualności arrow Aktualności
Aktualności
Zagrożenie w postaci oprogramowania GOZI PDF Drukuj
26.08.2016
Szanowni Państwo,

   Informujemy o pojawieniu się nowego zagrożenia w postaci oprogramowania GOZI.
 
  ComCERT SA (firma specjalizująca się w się w usługach typu CERT (Computer Emergency Response Team) ostrzega przed nowym zagrożeniem skierowanym do użytkowników posługujących się m.in. językiem polskim.
 
  Wykryte złośliwe oprogramowanie o nazwie „Gozi”, które może być kierowane przeciwko bankom należącymi do zrzeszenia. Oprogramowanie Gozi wykorzystuje mechanizm/narzędzia „webinjects”, które używanie są do uruchamiania stron do phishingu.
 
  W ten sposób, cyberprzestępcy mogą przekierować dowolną transakcje typu „Command and Control server” w czasie rzeczywistym i wysłać przeglądarce użytkownika informacje niezbędne do przeprowadzenia fałszywego transferu.
 
  W związku z powyższym logując się na stronę bankowości internetowej należy każdorazowo upewniać się:
  • logowanie odbyło się faktycznie na stronie internetową instytucji, która nas interesuje
  • logowanie odbyło się na prawidłowy adres
  • strona na którą nastąpiło logowanie jest odpowiednio zabezpieczona p przez połączenie szyfrowane (świadczy o tym adres witryny rozpoczynający się od „https://” oraz symbol zamkniętej kłódki),
  • strona jest zabezpieczona


Prosimy o wzmożoną czujność podczas korzystania z bankowości internetowej. Prosimy także stosować się do podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z bankowości internetowej.

 
Jednocześnie przypominamy, że w sytuacji, gdyby doszło do nieuprawnionych przelewów z Państwa rachunku/ów, należy niezwłocznie skontaktować się z Bankiem.
 
Wymiana certyfikatu SSL na stronach logowania do bankowości internetowej PDF Drukuj
19.08.2016

Szanowni Państwo,

    Uprzejmie informujemy, że w dniu 22.08.2016 po godzinie 22 nastąpi wymiana certyfikatu SSL na stronie logowania do bankowości detalicznej i korporacyjnej.

    Obecne używane certyfikaty SSL powodowały, że w pasku przeglądarki jest widoczny jedynie symbol "zatrzaśniętej kłódki".

    Po zmianie certyfikatu w pasku przeglądarki będzie widoczna informacja o organizacji na jaką został on wystawiony.
 

    Wprowadzona zmiana pozwoli na łatwiejszą weryfikację tożsamości wyświetlonej strony.

    Wystawcą certyfikatu będzie firma DigiCert Inc.

 


 
Nowe zagrożenie malware PDF Drukuj
11.08.2016
Szanowni Państwo,

Informujemy o pojawieniu się nowego zagrożenia tzw. malware (Nymaim).
 
Malware Nymaim jest bardzo groźnym, złośliwym oprogramowaniem. Za jego pośrednictwem przestępcy mogą min. modyfikować treść stron bankowości internetowej na zarażonym komputerze użytkownika, skłaniając go do wykonania przelewu na swoje konto. Oprogramowanie instaluje się poprzez załączniki w wiadomościach e-mail na komputerze klienta oraz blokuje połączenie ze stroną bankowości internetowej Banku. Klient przekierowywany jest na fałszywą stronę, wyglądającą identycznie jak prawdziwa strona Banku. Następnie po podaniu loginu i klucza klient proszony jest o ponowne podanie klucza. Tym samym klient zdradza przestępcom dane logowania oraz dane potrzebne do wykonania przelewu.


Prosimy o wzmożoną czujność podczas korzystania z bankowości internetowej. Prosimy także stosować się do podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z bankowości internetowej.

 
Jednocześnie przypominamy, że w sytuacji, gdyby doszło do nieuprawnionych przelewów z Państwa rachunku/ów, należy niezwłocznie skontaktować się z Bankiem.
 
Bank Spółdzielczy w Raciborzu sponsorem sztafetowej pielgrzymki do Rzymu PDF Drukuj

Profesjonalizm biegaczy, pozytywna energia i wsparcie sponsorów, w tym Banku Spółdzielczego w Raciborzu pomogło zrealizować niezwykłą sztafetową pielgrzymkę biegową z Kietrza do Rzymu.

Image 

Czytaj całość…
 
Nowe regulacje dotyczące tzw. "rachunków uśpionych" oraz dyspozycji na wypadek śmierci PDF Drukuj
01.07.2016
Szanowni Państwo,
 
W dniem 1 lipca 2016r. weszła w życie nowelizacja Prawa bankowego oraz ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych (ustawa z dnia 9 października 2015 r. o zmianie ustawy – Prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw).
Ustawa o której mowa: 
1. reguluje problematykę rachunków nieaktywnych ( tzw. rachunków uśpionych); 
2. określa wpływ śmierci Posiadacza rachunku na zawartą umowę rachunku;
3. ułatwia dostęp do informacji o rachunkach spadkobiercom i zapisobiorcom ich Posiadacza, a w konsekwencji ogranicza problemy następców prawnych z wypłatą należnych im z tytułu spadkobrania środków pieniężnych, a także wprowadzenie stosownych narzędzi w tym zakresie.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 78 - 88 z 189
Rozmiar: + - normalny

MENU

IBAN / SWIFT

Zastrzegam.pl

DZ

BFG

Zakupy-Planet Plus

   

TalentowiSKO

Kartosfera

 

Data i czas

Logowanie eBO

Split Payment

 

JPK_VAT

e- Składka ZUS

Konto Przyjazne© 2020 Bank Spółdzielczy w Raciborzu - Bank Spółdzielczy Twoim Bankiem