Bank Spółdzielczy w Raciborzu - Bank Spółdzielczy Twoim Bankiem


Aktualności arrow Aktualności
Aktualności
Nowe regulacje dotyczące tzw. "rachunków uśpionych" oraz dyspozycji na wypadek śmierci PDF Drukuj
01.07.2016
Szanowni Państwo,
 
W dniem 1 lipca 2016r. weszła w życie nowelizacja Prawa bankowego oraz ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych (ustawa z dnia 9 października 2015 r. o zmianie ustawy – Prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw).
Ustawa o której mowa: 
1. reguluje problematykę rachunków nieaktywnych ( tzw. rachunków uśpionych); 
2. określa wpływ śmierci Posiadacza rachunku na zawartą umowę rachunku;
3. ułatwia dostęp do informacji o rachunkach spadkobiercom i zapisobiorcom ich Posiadacza, a w konsekwencji ogranicza problemy następców prawnych z wypłatą należnych im z tytułu spadkobrania środków pieniężnych, a także wprowadzenie stosownych narzędzi w tym zakresie.
Czytaj całość…
 
Konkurs TalentowiSKO roztrzygnięty PDF Drukuj

To już trzeci raz z rzędu jak laureatem  ogólnopolskiego konkursu  edukacyjnego TalentowiSKO  zostaje uczeń szkoły ponadgimnazjalnej pod patronatem Banku Spółdzielczego w Raciborzu.

Tegorocznym zdobywcą II miejsca na szczeblu regionalnym (wojewódzkim) został Grzegorz Swoboda uczęszczający do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu (Ekonomik). Jego biznes plan na uruchomienie sklepu zajmującego się sprzedażą gier planszowych oraz wszelkich akcesoriów potrzebnych do poszerzenia kolekcji, został zauważony i doceniony.

Image


Czytaj całość…
 
Wyborcze podsumowanie działalności Banku Spółdzielczego w Raciborzu za rok 2015 PDF Drukuj
30 maja 2015 r., w Hotelu „Racibor”, odbyło się Zebranie Przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Raciborzu, w którym uczestniczyli Przedstawiciele członków wybrani na Zebraniach Grup Członkowskich. Zebraniu przewodniczyła Pani Jolanta Wojtanowicz, natomiast na sekretarza wybrano Panią Irenę Thym. Posiedzenie odbyło się przy frekwencji wynoszącej 85% i przebiegało zgodnie z przyjętym porządkiem obrad. 
 
Image
Czytaj całość…
 
Gimnazjaliści na lekcji bankowości w praktyce PDF Drukuj

W ostatnich dniach Bank Spółdzielczy w Raciborzu miał okazję dwukrotnie gościć uczniów  II klas Gimnazjum z Oddziałów Dwujęzycznych w ZSO nr 1 w Raciborzu, na lekcji bankowości w praktyce. Wizyta w banku odbyła się w ramach przedmiotu WOS.

Image

Czytaj całość…
 
Informacja dla Klientów - zmiana sposobu dystrybucji kart płatniczych. PDF Drukuj
Zgodnie z oczekiwaniami Klientów informujemy,iż od 6 czerwca 2016 r. karty płatnicze będą dostarczane do Klientów pocztą na ostatni podany w Banku adres korespondencyjny, a nie jak dotychczas, odbierane w placówkach Banków.
Wszelkich dodatkowych informacji można uzyskać w naszych placówkach.

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 78 - 88 z 184
Rozmiar: + - normalny

MENU

IBAN / SWIFT

Zastrzegam.pl

DZ

BFG

Zakupy-Planet Plus

   

TalentowiSKO

Kartosfera

 

Data i czas

Logowanie eBO

Split Payment

 

JPK_VAT

e- Składka ZUS

Konto Przyjazne© 2019 Bank Spółdzielczy w Raciborzu - Bank Spółdzielczy Twoim Bankiem