Bank Spółdzielczy w Raciborzu - Bank Spółdzielczy Twoim Bankiem


Aktualności arrow Media o Nas
Media o Nas
Bank na łamach historycznego wydania Nowin Raciborskich PDF Drukuj

24 października 2017 roku ukazało się UNIKATOWE historyczne wydanie Nowin Raciborskich z okazji 800-lecia nadania Raciborzowi praw miejskich. W tym specjalnym wydaniu nie mogło zabraknąć  „Banku z dobrze znaną, ludzką twarzą”.

O tym co było i jest ważne dla liczącego sobie już 117 lat i opartego w całości na polskim kapitale Banku Spółdzielczego w Raciborzu, w wywiadzie opowiedziała jego prezes Elżbieta Ceglarek.

W gazecie oprócz wspomnianego wywiadu znalazły się artykuły poświęcone bogatej historii Raciborza, prezentacje historycznych liderów raciborskiej przedsiębiorczości oraz obecnie działających firm.

Unikatowe wydanie gazety poprzedza wydarzenie zaplanowane na 11 listopada br.  Tego dnia nastąpi zakopanie kapsuły czasu, w której znajdą się oprócz gazety, życzenia raciborzan dla kolejnych pokoleń, pamiątki, prace plastyczne itp. Również Bank Spółdzielczy w Raciborzu umieści w kapsule „informację dla przyszłych pokoleń”. Kapsuła w założeniu ma być otwarta za 50 lat.  Współorganizatorem tego wyjątkowego wydarzenia jest Urząd Miasta w Raciborzu.

źródło: nowiny raciborskie

 
Bank Spółdzielczy w Raciborzu rekomendowany na Gali Nagród "Najlepszy Bank" PDF Drukuj

25. jubileuszowa Gala Nagrody Najlepszy Bank „Gazety Bankowej” i uroczysty finał konkursu Bankowy Menedżer Roku 2016 odbyła się 21 czerwca 2017 r. w Hotelu Radisson Blu Centrum w Warszawa.

Podczas rozdano nagrody wyróżnionym bankom i bankowcom. W dwóch debatach, jakie odbyły się w trakcie uroczystości, rozmawiano o kluczowych dla branży finansowej kwestiach.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele Parlamentu RP, administracji rządowej, bankowcy, przedstawiciele sektora ubezpieczeniowego, finansiści.

Wśród rekomendowanych w kategorii Duży Bank Spółdzielczy znalazł się również Bank Spółdzielczy w Raciborzu.

Relacja z Gali.

 źródło: www.gb.pl

 
Kartka z kalendarza PDF Drukuj

Od przytułku do Banku Spółdzielczego w Raciborzu.

W marcu 1866 roku miasto kupiło od rodziny Buczków 35-arową działkę na rogu ulicy Klasztornej i Kasprowicza. Na tej działce, w 1910 roku, wybudowano z czerwonej klinkierowej cegły budynek, w którym umieszczono dwa przytułki. Dziś jest tu świętujący w tym roku swoje 115-lecie Bank Spółdzielczy w Raciborzu.

Więcej można przeczytać na portalu naszraciborz.pl

 
Nowoczesna tradycja PDF Drukuj
Panorama skomplikowanej, wielokulturowej przeszłości i nakładające się na siebie świadectwa historii. Średniowieczne mury i kościoły, renesansowe kamienice z wysokimi attykami, barokowa kolumna maryjna na Rynku, XIX-wieczna architektura i współczesne zabudowania – tak wygląda Racibórz, miasto na południu Polski, druga obok Opola historyczna stolica Górnego Śląska. To tutaj rezydowali książęta opolsko-raciborscy. Tutaj w 1683 roku w drodze do Wiednia zatrzymał się Jan III Sobieski, aby ucztować na zamku. Tutaj 13 stycznia 1900 roku - w mieście zamieszkałym wówczas głównie przez Niemców - z inicjatywy dynamicznie działającej polskiej mniejszości wpisano do rejestru sądowego Bank Ludowy, który miał wielkie zasługi w podtrzymywaniu polskości na ziemi raciborskiej.
Czytaj całość…
 
Bank spełnił marzenia dzieci PDF Drukuj

13 marca 2013 r. w godz. 12.00-14.00 odbyło się wręczenie prezentów dla sześciorga podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja z powiatu raciborskiego. Podczas przyjęcia w Banku Spółdzielczym w Raciborzu dzieci poznały Bank z bliska i dostały wymarzone prezenty.

Image

Czytaj całość…
 
Oddział BS w Rudach Raciborskich PDF Drukuj
TV naszraciborz.pl - Oddział BS w Rudach Raciborskich
Link do filmu
 
Rudy mają nowy bank i bankomat PDF Drukuj
Bank Spółdzielczy w Raciborzu otworzył dziś w Rudach swój punkt obsługi klienta. Mieszkańcy najbardziej cieszą się z bankomatu. Od lat apelowali do rady sołeckiej i władz gminy o takie urządzenie. - Skorzystają jednak także turyści, licznie odwiedzający pocysterskie opactwo - zapewniała burmistrz Kuźni.


Czytaj całość…
 
OTWORZYLI BANK W SAMO POŁUDNIE PDF Drukuj
W poniedziałek 20.08.2012 r. Bank Spółdzielczy w Raciborzu otworzył w Rudach swój nowy punkt obsługi klienta. W ten oto sposób obsługa banku i klienci wyprowadzili się ze starej siedziby zlokalizowanej w rudzkiej Sołtysówce. Mieszkańcy najbardziej cieszą się z bankomatu. Od lat apelowali do rady sołeckiej i władz gminy o takie urządzenie. Z nowej siedziby banku, oprócz mieszkańców Rud i okolic, skorzystają także turyści, którzy licznie odwiedzają naszą miejscowość. Okazała siedziba banku będzie też ,,na oku” każdego kierowcy przejeżdżającego przez Rudy. Z tej grupy osób również pochodzić może wielu klientów banku.

 
Czytaj całość…
 
NOWA SIEDZIBA BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W RUDACH PDF Drukuj
Przez kilka miesięcy byliśmy świadkami tego, że w samym centrum Rud powstaje nowy budynek. Położony jest w rejonie rudzkiej szkoły ZSO po przeciwnej stronie drogo wojewódzkiej DW 919. Został wkomponowany w skwer położony pomiędzy pawilonem spożywczym GS-u a bramą wejściową do parku. W trakcie przystępowania do budowy tego obiektu, jak również w trakcie budowy zdało się słyszeć różne głosy narzekania – a po co?, a dlaczego w tym miejscu? A dlaczego taki mały?, itd., itd. Dzisiaj jednak, na finiszu inwestycji widzimy, że w centrum powstał kolejny obiekt, który doda ,,blasku” tej części naszej miejscowości. Siedziba Punktu Obsługi Klienta oddziału Banku Spółdzielczego, bo o nim tu mowa, już niedługo zostanie otwarty. Już dzisiaj możemy ten obiekt podziwiać – na razie od zewnątrz. Jest piękny i okazały. A poza tym …...
Czytaj całość…
 
Bank Spółdzielczy wsparł szpital PDF Drukuj
Wartą 8,5 tys. zł nowoczesną pompę infuzyjną do podaży cytostatyków zakupił raciborski Bank Spółdzielczy i przekazał Fundacji na Rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Urządzenie działa już w Dziennym Oddziale Chemioterapii lecznicy przy Gamowskiej. Dziś zostało oficjalnie zaprezentowane.

- Mieliśmy sygnał z tego oddziału, że to urządzenie znacznie usprawni i przyspieszy obsługę pacjentów - mówi Elżbieta Ceglarek, prezes Banku Spółdzielczego. Raciborska instytucja finansowa rokrocznie wspiera szereg lokalnych inicjatyw kwotą rzędu 50 tys. zł. - Na Bank Spółdzielczy zawsze można liczyć - podkreślał dziś obecny na przekazaniu urządzenia starosta raciborski Adam Hajduk.

Bank nie pierwszy raz wsparł szpital. - W zeszłym roku dostaliśmy pomoc przy organizacji mistrzostw Śląska w ratownictwie medycznym - mówi dyrektor Ryszard Rudnik. Zakup pompy to znaczne wsparcie. Większe otrzymali niedawno strażacy z Rudnika, który Bank dofinansował zakup nowego wozu bojowego.

- Swój do swego po swoje - to nasza dewiza. Jesteśmy obecni w Raciborzu już od ponad 110 lat. Reprezentujemy wyłącznie polski kapitał i naszą misję postrzegamy nie tylko poprzez rozwijanie usług bankowych, ale także wspieranie inicjatyw społecznych, od drobnych po tak ważne, jak ta dziś - zapewnia prezes Ceglarek.

Pompy infuzyjne stosuje się coraz częściej w chemioterapii. Są to przenośne urządzenia, które umożliwiają podanie dokładnie zaleconej dawki leku w ściśle określonym czasie. Pompy są niewielkie i można je nosić w torbie lub przy pasku, dlatego chory razem z pompą może być wypisany do domu i nie musi zbyt często odwiedzać szpitala. Cytostatyki są przygotowywane w szpitalu i chory lub jego rodzina może w szpitalu uzyskać informację o tym jak dbać o pompę, aby prawidłowo funkcjonowała. Zastosowanie pompy infuzyjnej umożliwia podawanie cytostatyków przez okres od kilku dni do kilku tygodni.
 
 
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 17
Rozmiar: + - normalny

MENU

IBAN / SWIFT

Zastrzegam.pl

DZ

BFG

Zakupy-Planet Plus

   

TalentowiSKO

Kartosfera

 

Data i czas

Logowanie eBO

Split Payment

 

JPK_VAT

e- Składka ZUS

Konto Przyjazne

500+


Wniosek dostępny w Systemie bankowości internetowej EBO


© 2020 Bank Spółdzielczy w Raciborzu - Bank Spółdzielczy Twoim Bankiem