Bank Spółdzielczy w Raciborzu - Bank Spółdzielczy Twoim Bankiem


Aktualności arrow Media o Nas
Media o Nas
Bank Spółdzielczy w Raciborzu rekomendowany na Gali Nagród "Najlepszy Bank" PDF Drukuj

25. jubileuszowa Gala Nagrody Najlepszy Bank „Gazety Bankowej” i uroczysty finał konkursu Bankowy Menedżer Roku 2016 odbyła się 21 czerwca 2017 r. w Hotelu Radisson Blu Centrum w Warszawa.

Podczas rozdano nagrody wyróżnionym bankom i bankowcom. W dwóch debatach, jakie odbyły się w trakcie uroczystości, rozmawiano o kluczowych dla branży finansowej kwestiach.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele Parlamentu RP, administracji rządowej, bankowcy, przedstawiciele sektora ubezpieczeniowego, finansiści.

Wśród rekomendowanych w kategorii Duży Bank Spółdzielczy znalazł się również Bank Spółdzielczy w Raciborzu.

Relacja z Gali.

 źródło: www.gb.pl

 
Kartka z kalendarza PDF Drukuj

Od przytułku do Banku Spółdzielczego w Raciborzu.

W marcu 1866 roku miasto kupiło od rodziny Buczków 35-arową działkę na rogu ulicy Klasztornej i Kasprowicza. Na tej działce, w 1910 roku, wybudowano z czerwonej klinkierowej cegły budynek, w którym umieszczono dwa przytułki. Dziś jest tu świętujący w tym roku swoje 115-lecie Bank Spółdzielczy w Raciborzu.

Więcej można przeczytać na portalu naszraciborz.pl

 
Nowoczesna tradycja PDF Drukuj
Panorama skomplikowanej, wielokulturowej przeszłości i nakładające się na siebie świadectwa historii. Średniowieczne mury i kościoły, renesansowe kamienice z wysokimi attykami, barokowa kolumna maryjna na Rynku, XIX-wieczna architektura i współczesne zabudowania – tak wygląda Racibórz, miasto na południu Polski, druga obok Opola historyczna stolica Górnego Śląska. To tutaj rezydowali książęta opolsko-raciborscy. Tutaj w 1683 roku w drodze do Wiednia zatrzymał się Jan III Sobieski, aby ucztować na zamku. Tutaj 13 stycznia 1900 roku - w mieście zamieszkałym wówczas głównie przez Niemców - z inicjatywy dynamicznie działającej polskiej mniejszości wpisano do rejestru sądowego Bank Ludowy, który miał wielkie zasługi w podtrzymywaniu polskości na ziemi raciborskiej.
Czytaj całość…
 
Bank spełnił marzenia dzieci PDF Drukuj

13 marca 2013 r. w godz. 12.00-14.00 odbyło się wręczenie prezentów dla sześciorga podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja z powiatu raciborskiego. Podczas przyjęcia w Banku Spółdzielczym w Raciborzu dzieci poznały Bank z bliska i dostały wymarzone prezenty.

Image

Czytaj całość…
 
Oddział BS w Rudach Raciborskich PDF Drukuj
TV naszraciborz.pl - Oddział BS w Rudach Raciborskich
Link do filmu
 
Rudy mają nowy bank i bankomat PDF Drukuj
Bank Spółdzielczy w Raciborzu otworzył dziś w Rudach swój punkt obsługi klienta. Mieszkańcy najbardziej cieszą się z bankomatu. Od lat apelowali do rady sołeckiej i władz gminy o takie urządzenie. - Skorzystają jednak także turyści, licznie odwiedzający pocysterskie opactwo - zapewniała burmistrz Kuźni.


Czytaj całość…
 
OTWORZYLI BANK W SAMO POŁUDNIE PDF Drukuj
W poniedziałek 20.08.2012 r. Bank Spółdzielczy w Raciborzu otworzył w Rudach swój nowy punkt obsługi klienta. W ten oto sposób obsługa banku i klienci wyprowadzili się ze starej siedziby zlokalizowanej w rudzkiej Sołtysówce. Mieszkańcy najbardziej cieszą się z bankomatu. Od lat apelowali do rady sołeckiej i władz gminy o takie urządzenie. Z nowej siedziby banku, oprócz mieszkańców Rud i okolic, skorzystają także turyści, którzy licznie odwiedzają naszą miejscowość. Okazała siedziba banku będzie też ,,na oku” każdego kierowcy przejeżdżającego przez Rudy. Z tej grupy osób również pochodzić może wielu klientów banku.

 
Czytaj całość…
 
NOWA SIEDZIBA BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W RUDACH PDF Drukuj
Przez kilka miesięcy byliśmy świadkami tego, że w samym centrum Rud powstaje nowy budynek. Położony jest w rejonie rudzkiej szkoły ZSO po przeciwnej stronie drogo wojewódzkiej DW 919. Został wkomponowany w skwer położony pomiędzy pawilonem spożywczym GS-u a bramą wejściową do parku. W trakcie przystępowania do budowy tego obiektu, jak również w trakcie budowy zdało się słyszeć różne głosy narzekania – a po co?, a dlaczego w tym miejscu? A dlaczego taki mały?, itd., itd. Dzisiaj jednak, na finiszu inwestycji widzimy, że w centrum powstał kolejny obiekt, który doda ,,blasku” tej części naszej miejscowości. Siedziba Punktu Obsługi Klienta oddziału Banku Spółdzielczego, bo o nim tu mowa, już niedługo zostanie otwarty. Już dzisiaj możemy ten obiekt podziwiać – na razie od zewnątrz. Jest piękny i okazały. A poza tym …...
Czytaj całość…
 
Bank Spółdzielczy wsparł szpital PDF Drukuj
Wartą 8,5 tys. zł nowoczesną pompę infuzyjną do podaży cytostatyków zakupił raciborski Bank Spółdzielczy i przekazał Fundacji na Rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Urządzenie działa już w Dziennym Oddziale Chemioterapii lecznicy przy Gamowskiej. Dziś zostało oficjalnie zaprezentowane.

- Mieliśmy sygnał z tego oddziału, że to urządzenie znacznie usprawni i przyspieszy obsługę pacjentów - mówi Elżbieta Ceglarek, prezes Banku Spółdzielczego. Raciborska instytucja finansowa rokrocznie wspiera szereg lokalnych inicjatyw kwotą rzędu 50 tys. zł. - Na Bank Spółdzielczy zawsze można liczyć - podkreślał dziś obecny na przekazaniu urządzenia starosta raciborski Adam Hajduk.

Bank nie pierwszy raz wsparł szpital. - W zeszłym roku dostaliśmy pomoc przy organizacji mistrzostw Śląska w ratownictwie medycznym - mówi dyrektor Ryszard Rudnik. Zakup pompy to znaczne wsparcie. Większe otrzymali niedawno strażacy z Rudnika, który Bank dofinansował zakup nowego wozu bojowego.

- Swój do swego po swoje - to nasza dewiza. Jesteśmy obecni w Raciborzu już od ponad 110 lat. Reprezentujemy wyłącznie polski kapitał i naszą misję postrzegamy nie tylko poprzez rozwijanie usług bankowych, ale także wspieranie inicjatyw społecznych, od drobnych po tak ważne, jak ta dziś - zapewnia prezes Ceglarek.

Pompy infuzyjne stosuje się coraz częściej w chemioterapii. Są to przenośne urządzenia, które umożliwiają podanie dokładnie zaleconej dawki leku w ściśle określonym czasie. Pompy są niewielkie i można je nosić w torbie lub przy pasku, dlatego chory razem z pompą może być wypisany do domu i nie musi zbyt często odwiedzać szpitala. Cytostatyki są przygotowywane w szpitalu i chory lub jego rodzina może w szpitalu uzyskać informację o tym jak dbać o pompę, aby prawidłowo funkcjonowała. Zastosowanie pompy infuzyjnej umożliwia podawanie cytostatyków przez okres od kilku dni do kilku tygodni.
 
 
Bank Spółdzielczy w Raciborzu - minęło już 110 lat PDF Drukuj
Banki spółdzielcze to jedne z najstarszych polskich instytucji finansowych. Różne były ich losy, niełatwe było ich funkcjonowanie w czasach PRL, kiedy to zostały zawłaszczone.  Niełatwe było również zetknięcie z nową rzeczywistością, z wolnością gospodarczą, która zastała je bez kapitału i bez wsparcia. Nie wszystkie przetrwały początek lat 90. Niektóre upadły, niektóre połączyły się, a te,  którym udało się sprostać  z dumą obchodzą swoje kolejne jubileusze i z optymizmem patrzą w przyszłość wiedząc, że stały się niezbędnym elementem gospodarki, że wróciły do swojej misji nakazującej dbałość o lokalne środowisko i jego rozwój i są w tym niezastąpione.

Należy do nich Bank Spółdzielczy w Raciborzu, założony w 1900 roku i będący wówczas najważniejszą polską organizacją na terenach niemieckich w tym regionie.

Od początku swojego istnienia, oprócz działalności bankowej, Bank udzielał wszechstronnej pomocy polskiej ludności. Wypracowywane przez Bank środki były przeznaczane na szeroko pojętą działalność społeczno – wychowawczą. Działacze Banku Ludowego brali bardzo aktywny udział w ruchu polskich organizacji na terenie Raciborza. W lipcu 1939 r. dokonana została likwidacja Banku przez Gestapo. Bank został reaktywowany w październiku 1946 r. przez byłych działaczy Związku Polaków w Niemczech i innych polskich organizacji.

Bank w swojej bogatej historii przechodził różne przeobrażenia związane z kolejnymi reformami bankowymi, ale wszystkie trudności przezwyciężał, umacniał się i rozwijał ciągle służąc lokalnej społeczności. Przełomowe dla sektora bankowości spółdzielczej były lata dziewięćdziesiąte. Kolejna reforma bankowa i ustrojowa stworzyła dla banków spółdzielczych zarówno możliwości rozwoju jak i zagrożenia. Był to bardzo trudny okres transformacji gospodarczej. Wiele banków w tym okresie upadło. Bank Spółdzielczy w Raciborzu z sukcesem wykorzystał stworzoną szansę. Ważnym dla Banku był rok 1998, kiedy to w wyniku podjętych uchwał przez Walne Zgromadzenia Przedstawicieli Banków Spółdzielczych w Kietrzu, Krzanowicach, Kuźni Raciborskiej, Pietrowicach Wielkich i Raciborzu, doszło do połączenia się tych banków w jeden spółdzielczy organizm z określeniem Banku Spółdzielczego w Raciborzu jako banku przejmującego.

Z dniem 1 stycznia 1999 r. Bank Spółdzielczy w Raciborzu wraz z połączonymi sąsiednimi bankami stworzył nową jakościowo jednostkę bankową, która spełniała wtedy docelowe wymogi kapitałowe określone dla banków spółdzielczych w wysokości 1 mln EURO. Na bazie przyłączonych banków funkcjonują obecnie Oddziały BS w Raciborzu. Wszystkie Oddziały to uniwersalne placówki bankowe oferujące pełną obsługę klientów - osób fizycznych, małych i średnich firm, jednostek samorządu terytorialnego.

Bankiem kierują trzy kobiety. W skład Zarządu wchodzą:

Elżbieta Ceglarek – Prezes Zarządu
Katarzyna Sokołowska – Wiceprezes Zarządu
Ewa Przybyłowicz – Wiceprezes Zarządu

W skład Rady Nadzorczej, której przewodniczy Ryszard Winiarski wchodzi siedem osób.

Misją raciborskiego BS jest świadczenie kompleksowych usług finansowych, zapewniających zaspokojenie potrzeb klientów indywidualnych i instytucjonalnych na lokalnym rynku (obszar powiatów: raciborskiego i głubczyckiego). Bank oferuje wszystkie najważniejsze obecne na rynku usługi i produkty bankowe: rachunki bankowe (bieżące, pomocnicze, Agrokonta) i oszczędnościowo-rozliczeniowe (także z obsługą internetową), wkłady oszczędnościowe i lokaty, karty płatnicze, kredyty (obrotowe i inwestycyjne, pomostowe, rolnicze, hipoteczne, konsolidacyjne, konsumpcyjne, mieszkaniowe).

- Funkcjonowanie w oparciu wyłącznie o polski kapitał, skutecznie uchroniło nas przed niekorzystnymi wpływami światowego kryzysu finansowego - mówi Elżbieta Ceglarek, Prezes Zarządu Banku. - Dzięki temu nie mamy problemów z finansowaniem i kredytowaniem i systematycznie wzrasta liczba naszych klientów. Wiarygodność oraz gwarancje bezpieczeństwa i skuteczności daje również przynależność do Grupy Banków Polskiej Spółdzielczości

W jubileuszowym roku 105-lecia powstania BS w Raciborzu Bank oddał do użytkowania nowy budynek Centrali Banku, położony w Raciborzu przy ul. Klasztornej 3. dokładając miastu odrestaurowany zabytek.
Budynek ten, podobnie jak Bank Spółdzielczy w Raciborzu, od prawie 100 lat wpisany jest w historię i krajobraz miasta Raciborza. Pierwotnie w 1910 roku z inicjatywy władz miejskich i ze środków Gminy Racibórz wybudowano i oddano do użytkowania obiekt z przeznaczeniem na dwa przytułki - od strony ulicy Klasztornej: męski im. Ciała Chrystusowego, od ulicy Kasprowicza: dla kobiet im. św. Łazarza. Stąd na jednej ze ścian znajduje się niezwykle wymowna płaskorzeźba przedstawiająca scenę biblijną wskrzeszenia Łazarza. Płaskorzeźba ta w trakcie modernizacji budynku została poddana renowacji.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 16
Rozmiar: + - normalny

MENU

IBAN / SWIFT

Zastrzegam.pl

DZ

BFG

Kartosfera

 

Data i czas

Logowanie SBI

TalentowiSKO© 2017 Bank Spółdzielczy w Raciborzu - Bank Spółdzielczy Twoim Bankiem