Bank Spółdzielczy w Raciborzu - Bank Spółdzielczy Twoim Bankiem


Aktualności arrow Aktualności arrow Bank Spółdzielczy w Raciborzu przekazał informację dla przyszłych pokoleń
Bank Spółdzielczy w Raciborzu przekazał informację dla przyszłych pokoleń PDF Drukuj
13.11.2017
11 listopada 2017 r. o godz.13.00 u zbiegu ulic Bankowej i Długiej w Raciborzu miało miejsce unikatowe wydarzenie wieńczące zakończenie obchodów jubileuszu 800-lecia praw miejskich Raciborza. Tego dnia w obecności przedstawicieli Sejmu i Senatu, władz rządowych, miejskich i powiatu, przedstawicieli raciborskich firm i instytucji oraz zgromadzonych raciborzan, zakopano „Kapsułę czasu” na 50 lat.
 
Image

W kapsule znalazły się pamiątki z teraźniejszości m.in. list do przyszłych pokoleń z podpisami raciborzan, zdjęcia oraz gadżety dostarczone przez raciborskie firmy, prace uczniów raciborskich szkół, w których zawarli swoje wyobrażenia Raciborza za 50 lat, różaniec fatimski, smartfon czy aktualny plan Raciborza.
Bank Spółdzielczy w Raciborzu złożył w kapsule „informację dla przyszłych pokoleń” w formie karty USB z wizerunkiem swojej siedziby. Na karcie zapisana została informacja o Banku i jej pracownikach wraz ze zdjęciami załogi.

Image

Szczelnie zamknięta i zaplombowana kapsuła trafiła do wykopanej na 140 cm studni.

Image

Wydarzeniu towarzyszyły pokazy średniowiecznych walk zaprezentowane przez wojów ze Stowarzyszenia Drengów znad Górnej Odry, a trzy salwy armatnie ku chwale Raciborza oddali raciborscy Bracia Kurkowi.

 

źródło: nowiny raciborskie

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rozmiar: + - normalny

MENU

IBAN / SWIFT

Zastrzegam.pl

DZ

BFG

Zakupy-Planet Plus

   

TalentowiSKO

Kartosfera

 

Data i czas

Logowanie eBO

Split Payment

 

JPK_VAT

e- Składka ZUS

Konto Przyjazne© 2019 Bank Spółdzielczy w Raciborzu - Bank Spółdzielczy Twoim Bankiem