Bank Spółdzielczy w Raciborzu - Bank Spółdzielczy Twoim Bankiem


Aktualności arrow Aktualności arrow Rachunek VAT czyli Mechanizm Podzielonej Płatności (Split Payment)
Rachunek VAT czyli Mechanizm Podzielonej Płatności (Split Payment) PDF Drukuj

 18.06.2018

Szanowni Państwo,

z dniem 01 lipca 2018 r. wchodzi w życie Ustawa z dnia 15 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2018 r. poz.62) wprowadzająca Mechanizm Podzielonej Płatności (ang. Split Payment). Ustawa ta nakłada na banki m.in. obowiązek założenia do 30 czerwca 2018 r. każdemu Klientowi posiadającemu rachunek rozliczeniowy, nowego rodzaju rachunku bankowego tzw. rachunku VAT.

Bank Spółdzielczy w Raciborzu otworzy rachunek VAT dla każdego  Klienta posiadającego co najmniej jeden rachunek rozliczeniowy w PLN, niezależnie od tego czy Klient jest płatnikiem podatku VAT.

Otwarcie rachunku VAT nie wymaga podpisania odrębnej umowy ani aneksu do umowy. Numer NRB utworzonego rachunku VAT oraz zasady i terminy informowania Klienta o saldzie rachunku VAT będą dostępne w systemie bankowości elektronicznej oraz w placówkach Banku.

Klienci, którzy zainteresowani otwarciem kolejnego rachunku VAT zobowiązani będą do złożenia w placówce Banku Spółdzielczego w Raciborzu dyspozycji otwarcia rachunku VAT. Na tej podstawie Bank otworzy i powiąże rachunki VAT z rachunkami rozliczeniowymi.

Wszelkie dodatkowe informacje związane z wejściem w życie tzw. ustawy Split Payment Bank będzie przekazywał za pośrednictwem bankowości elektroinicznej, na stronie internetowej Banku oraz w placówkach Banku.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rozmiar: + - normalny

MENU

IBAN / SWIFT

Zastrzegam.pl

DZ

BFG

Zakupy-Planet Plus

   

TalentowiSKO

Kartosfera

 

Data i czas

Logowanie eBO

Split Payment

 

JPK_VAT

e- Składka ZUS

Konto Przyjazne© 2019 Bank Spółdzielczy w Raciborzu - Bank Spółdzielczy Twoim Bankiem