Bank Spółdzielczy w Raciborzu - Bank Spółdzielczy Twoim Bankiem


Aktualności arrow Aktualności arrow Bank Spółdzielczy w Raciborzu z WOŚP czyli za nami 27 lat
Bank Spółdzielczy w Raciborzu z WOŚP czyli za nami 27 lat PDF Drukuj

To był już 14 rok z rzędu, gdy pracownicy Banku Spółdzielczego w Raciborzu nie zawiedli i aktywnie zagrali w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie tylko indywidualnie dołączyli się do akcji poprzez wrzucenie pieniędzy do puszek, ale również wsparli pracę raciborskiego sztabu WOŚP zapewniając obsługę Finału związaną z przeliczeniem pieniędzy zebranych od darczyńców.

Image 

W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych liczenie pieniędzy przebiegło szybko i sprawnie. W niedzielę, 13 stycznia br., jeszcze przed godziną 12.00 do sztabu, który tradycyjnie mieścił się w RCK-u, zaczęli przychodzić pierwsi wolontariusze z puszkami wypełnionymi pieniędzmi. Tam już czekali na nich pracownicy Banku, którzy z  zaangażowaniem, a zarazem z satysfakcją do późnych godzin segregowali i przeliczali zawartość puszek, również tych przyniesionych z zakładów pracy, szkół czy restauracji, gdzie prowadzono zbiórki.

Image

Na koniec dnia osiągnięto kwotę 122.666,23 zł co oznacza nowy rekord. Oczywiście to nieostateczna suma, gdyż do tego doliczona zostanie kwota uzyskana z trwających jeszcze internetowych licytacji.

Image

W trakcie trwania Finału WOŚP oprócz tradycyjnej zbiórki pieniędzy odbyły się koncerty, różne atrakcje głównie dla dzieci oraz licytacje, z których w tym dniu uzyskano kwotę 4.595,50 zł.

Image

Raciborski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to z pewnością dla organizatorów duże przedsięwzięcie, dlatego pracownicy Banku mają również satysfakcję, iż mogą zapewnić im wsparcie. Wieloletnie zaangażowanie pracowników Banku podczas Finału na pewno pozwala o nich myśleć również w kontekście wolontariuszy, a ich pracę potraktować jako dodatkową cegiełkę dobroczynności do całej akcji. Za każdym razem pracownicy pracują w sztabie do późnych godzin nocnych, segregując, zabezpieczając i przeliczając zawartość ponad 100 puszek, które wypełnione są banknotami o różnej walucie, biżuterią, ale przede wszystkim całą górą dosłownie 1 grosza. Przeliczenie pieniędzy z puszek to czasochłonna i pracochłonna czynność, która nie kończy się tylko w dniu Finału. Jeszcze przez kolejne dni już w Oddziale Banku trwa ponownie przeliczenie zebranej kwoty, aby móc podać ostateczną wartość.
Wsparcie dla raciborskiego sztabu WOŚP to nie tylko praca pracowników, ale także przekazane przez Bank przedmioty do licytacji.  

Image

Image 

Można zatem powiedzieć, że niemal stało się tradycją, że raciborski Finał WOŚP nie może odbyć się bez udziału Banku Spółdzielczego w Raciborzu. Bank silnie związany jest z Raciborzem i już wielokrotnie udowodnił, iż działalność charytatywna i społeczna nie jest mu obca dlatego wspiera nie tylko WOŚP oraz wiele lokalnych inicjatyw.  

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Rozmiar: + - normalny

MENU

IBAN / SWIFT

Zastrzegam.pl

DZ

BFG

Zakupy-Planet Plus

   

TalentowiSKO

Kartosfera

 

Data i czas

Logowanie eBO

Split Payment

 

JPK_VAT

e- Składka ZUS

Konto Przyjazne

500+


Wniosek dostępny w Systemie bankowości internetowej EBO


© 2020 Bank Spółdzielczy w Raciborzu - Bank Spółdzielczy Twoim Bankiem