18-ka naszego Banku i WOŚP

Za nami mnóstwo wrażeń wyrażonych w liczbach - 31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 18 udział Banku Spółdzielczego w Raciborzu i 164 tys. zł zebranych pieniędzy.

wosp23 1

Kiedy w niedzielę 29 stycznia br. w siedzibie naszego Banku z pierwszych puszek przyniesionych przez wolontariuszy raciborskiego sztabu WOŚP wysypała się góra „grosików” aż trudno było przypuszczać, że ten dzień zakończy się rekordem. A jednak, 164 tys. zł to kwota która została zebrana tylko do puszek podczas niedzielnego finału i przeliczona w Banku.

 wosp23 3

Bankową Orkiestrę od lat tworzą pracownicy i cały Zarząd Banku, a także członkowie ich rodzin oraz panie z raciborskiego WOŚP. Nie ma w tym dniu wyjątków – wszyscy pracują razem z takim samym zaangażowaniem.

  wosp23 10    wosp23 6

 W tym roku było 180 puszek, z czego 40 stacjonarnych umiejscowionych w sklepach, prywatnych firmach oraz instytucjach.

wosp23 5

Atmosfera tej pozytywnej akcji oraz cel na który zbierano pieniądze udzielała się zarówno wolontariuszom jak i pracownikom Banku. I chociaż liczenie trwało kilka godzin entuzjazm nie opadał.

wosp 23 2

 Doceniając wysiłek wolontariuszy Bank zorganizował dla nich niespodziankę - każdy zdający puszkę otrzymał upominek, po zakręceniu małym kołem fortuny.

wosp23 11

Finał WOŚP się zakończył, ale w naszym Banku praca na rzecz Orkiestry nadal trwa. Teraz odbywa się ponowne przeliczanie zebranych pieniędzy po którym zostanie podana ostateczna kwota do raciborskiego sztabu. Podsumowując tegoroczne przygotowania i nasze współdziałania któremu dziękujemy za owocną współpracę, bo jak widać po zebranej kwocie przynosi ona korzyści.

wosp23 4

 

Więcej o nas w mediach:

nowinyraciborskie.pl

naszraciborz.pl