Skip to main content
  • Aktualności
  • „Gramy bo lubimy” – nasz Bank nie zawodzi podczas Finału WOŚP!

„Gramy bo lubimy” – nasz Bank nie zawodzi podczas Finału WOŚP!

30-01-2024

1 wosp2024

28 stycznia br. o godzinie 21.30 na ekranie komputera w siedzibie Banku Spółdzielczego w Raciborzu wyświetliła się kwota ponad 180.000 zł. Jak to możliwe skoro w niedzielę Bank jest nieczynny?

Otóż była to niezwykła niedziela. Od rana trwał 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas którego pracownicy Banku liczyli pieniądze zebrane do puszek przez raciborskich wolontariuszy WOŚP. Już wiadomo, że 32 Finał przyniósł kwotę o 20 tys. zł wyższą niż w 2023 roku. Kwota ta jeszcze zostanie powiększona o środki uzyskane z licytacji oraz e-skarbonek.

2 wosp2024

Bankową Orkiestrę od lat tworzy cały Zarząd Banku, aktualni i emerytowani pracownicy, a także członkowie ich rodzin oraz panie z raciborskiego sztabu WOŚP. W tym roku Orkiestra po raz pierwszy zagrała pod kierownictwem nowej Prezes Moniki Holauer wspieranej przez byłą Prezes Elżbietę Ceglarek, która niedawno przeszła na emeryturę.

3 wosp2024

4 wosp2024

5 wosp2024

Zaangażowanie Banku Spółdzielczego w Raciborzu podczas Finału jest ogromne. Wesoło, kolorowo oraz słodko. Podczas gdy, pracownicy Banku przeliczali pieniądze z puszek, wolontariusze kręcili „kołem fortuny”, gdzie każdy był nagrodzony bankowym gadżetem oraz słodyczami. Specjalne upominki otrzymali najmłodszy i najstarszy wolontariusz oraz osoba, która podczas Finału zebrała do puszki największą kwotę pieniędzy.

6 wosp2024

7 wosp2024

Mimo niskiej temperatury za oknem był to dzień gorących serc, a dobra wieloletnia współpraca pomiędzy raciborskim sztabem WOŚP, a Bankiem tylko potwierdza, że za rok zagramy razem 20 raz!

Więcej można przeczytać i zobaczyć tutaj:

https://www.naszraciborz.pl/site/art/1-aktualnosci/0-/108217-bank-spoldzielczy-w-raciborzu-dziewietnasty-raz-gra-z-orkiestra

https://www.nowiny.pl/wiadomosci/227455-najmlodsza-wolontariuszka-wosp-w-raciborzu-przyniosla-puszke-do-banku-spoldzielczego-jako-jedna-z-pierwszych.html